main_foto
 
 

Eksotiskie mājdzīvnieki

 Ja orhidejas un poniji pie mums nonāca vairāk vai mazāk pateicoties gadījumam, tad to nevar teikt par pirmajiem rāpuļiem un abiniekiem.

  Kad 1988. gadā nokļuvām Vācijā, iepazināmies ar daudziem turienes orhideju audzētājiem. Pārsteidza fakts, ka, ja vien, orhidejas netika audzētas uz palodzes, bet vitrīnās vai siltumnīcā, neiztrūkstoši tur klāt bija kāda varde vai ķirzaka. Izrādās, šādi vācu kolēģi cīnījās ar dažādiem orhideju kaitēkļiem. Līdz ar to atkrita dažādu indīgo ķimikāliju lietošana mājas apstākļos.

 Pēc atgriešanās mājās sāku meklēt piemērotus sīkdzīvniekus. Tolaik tas nebija tik viegli izdarāms. 

 Pirmās pie manis nokļuva Austrālijas koraļpirkstu litorijas. Varžu apetīte bija tiešām apbrīnojama. Pēc pavisam īsa brīža jau varēja pamanīt mitreņu skaita samazināšanos.  Diemžēl tās bija izteiktas silto zemju iemītmieces un kā kukaiņēdājas bija izmantojamas tikai pie siltajām orhidejām. Nākamās bija Vjetnamas putotājvardes. Tām pievienojās gekoni. Tad jau ne kā kaitēkļu iznīcinātāji, bet mīļdzīvnieki parādījās iguānas.

  Pirms dažiem gadiem mūs sameklēja kāda dzīvnieku patversmes pārstāve. Tā mūsu orhideju siltumnīcas baseinā nonāca sarkanausu bruņurupuči. Sākumā18(!).

  No Rīgas ZOO fondiem pie mums atceļoja 2 ūdens drakoni, pamesta iguāna, uz robežas konfiscēts karaliskais pitons.

  Pirms diviem gadiem sieva man deva mājienu:,,Visi mūsu mājdzīvnieki ir zvīņaini vai ādaini. Derētu kāds mīļi pūkains.,,  Tā nu uz Ziemassvētkiem viņa saņēma kārbiņu, kurā bija pūkains Čīles putnuzirneklis...

 Šovasar mūsu kolekcija papildinājās ar Jemenas hameleonu pārīti. Pašlaik tie mitinās lielā terārijā kopā ar ūdens drakonu mazuļiem.

 Orhideju siltumnīcas baseinā dzīvo piraņas un zelta ālanti. Šogad kā bioloģiskais līdzeklis cīņai ar kaitēkļiem tur tika palaists makrolops, tā ir plēsējblakts ar lielu apetīti un viņas latīniskais nosaukums ir Macrolophus caliginosus. 

                                                               

 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
← atpakaļ