main_foto
 
 

Par saimniecību

SIA Katleja ir ģimenes uzņēmums. Kad 1992 gada nogalē juridiski nodibinājām savu SIA Katleja, mūsu doma bija, ka nodarbosimies tikai un vienīgi ar orhideju audzēšanu un realizāciju. Diemžēl, kā tas bieži notiek, arī šeit dzīve ieviesa savas korekcijas.  Latvija vēl nebija izaugusi līdz orhidejām. Orhidejas ir dārgas puķes, bet tie kam tolaik bija nauda, labāk pirka rozi ar niecīgu pumpuru,  toties ar 2m garu kātu. Tā arī pārtraucām savu darbību šai sfērā, to, tā īsti, pat neuzsākuši.

 Kad atstājām Rīgu un pārcēlāmies dzīvot un strādāt uz laukiem, kļuvām zemnieki. Atkal aktuāls kļuva juridiskais statuss. Kādēļ gan dibināt kaut ko jaunu, ja jau eksistē uzņēmums, kuršs savu darbību uz laiku ir pārtraucis. Tā jau daudzus gadus mūsu  saimniecība nes laukiem un zemniecībai tik neraksturīgu nosaukumu.

 Pašlaik saimniecībā audzē piena un gaļas liellopus, kā arī cūkas. Cūkkopībā specializējamies uz kvalitatīvas cūkgaļas ražošanu. Mūsu klienti ir individuālie patērētāji, kuri iegādājas pie mums cūkgaļu savam ledusskapim, kuriem ir svarīgi zināt, kur viņu cepetis ir audzis un ko ēdis. Pārsvarā tie ir cilvēki, ar kuriem sadarbojamies jau ne vienu vien gadu. Viņi pazīst mūs, mēs viņus.

Orhidejas un dažādi eksotiski sīkdzīvnieciņi joprojām ir atrodami mūsu mājā. Tikai tā nav pamatnodarbošanās, bet hobijs.

 Saimniecības teritorijā atrodas vairāki dīķi. Lielākais no tiem (5ha) ir slēgts publiskai makšķerēšanai.

 Pašu, ciemiņu un garāmbraucēju priekam pļavā ganās poniju pulciņš. Visi ir šķirnes dzīvnieki. Apmeklētāju bērniem ir iespēja darboties ar šiem mazajiem un mīlīgajiem zirdziņiem. Mūsu mērķis nav iemācīt bērniem pareizu jāšanas tehniku, bet dot iespēju tieši kontaktēties ar dzīvnieku, kuru daudzi no viņiem ir redzējuši tikai fotogrāfijā. Pie kam ponija lielākā priekšrocība salīdzinājumā ar lielu zirgu ir tā, ka no maza zirga ir zemu jākrīt...           Pie mums ponijus var arī nopirkt.

 Jau divus gadus mūsu saimniecība ir iekļauta Dobeles rajona tūrisma apskates objektu skaitā. Ekskursanti brauc gan individuāli, gan apvienojušies grupās. Viņiem tiek dota iespēja iepazīties ar ponijiem, orhidejām un dažādiem tropu sīkdzīvnieciņiem.

 Interesenti var saņemt konsultācijas orhideju audzēšanā.

 

 

 

 
← atpakaļ